Telefon
WhatsApp
Gaziantep halkı arife gününde de Mescid-i Aksa için meydanlara indi
300 X 250 Reklam Alanı

Bu akşam üçüncü defa "Gaziantep Kudüs'e Sahip Çık" sloganıyla kitlesel basın açıklaması düzenleyen HÜDA PAR Gaziantep İl Başkanlığı, Kudüs ve Mescid-i Aksa'ya sahip çıkma çağrısında bulundu.

15 Temmuz Demokrasi Meydanında gerçekleştirilen ve halkın büyük bir destek verdiği kitlesel basın açıklaması öncesi yüzlerce kişinin katılımıyla yatsı namazı cemaatle kılındı. Daha sonra ise siyonist terör şebekesi tarafından şehid edilen Filistinliler için gıyabi cenaze namazı kılındı.

Gıyabi cenaze namazından sonra Mustafa Karakurt’un yaptığı duayla eller Kudüs ve Mescid-i Aksa için semaya açıldı. Basın açıklamasında, siyonist terör şebekesi tel'in edilirken Filistinlilerin günlerdir Kudüs ve Mescid-i Aksa için verdiği mücadele ve direnişe destek verildi.

Basın açıklamasında katılımcılar sık sık tekbir getirerek, "Hamas’a selam direnişe devam", “Kahrolsun israil” ve "Zalimler için yaşasın cehennem" şeklinde sloganları attı. Siyonist terör şebekesine tepki gösteren kalabalık, tevhid ve Filistin bayrakları açtı.

Basın açıklamasını okuyan HÜDA PAR Gaziantep İl Başkanı Faruk Göçer, esaret altında bulunan Kudüs ve Mescid-i Aksa’nın özgülüğüne kavuşması için atılacak her adımı desteklemeye hazır olduklarını ifade etti.

“Siyonistler kendi yaktıkları ateşini içerisinde yanıyor”

Kudüs ve Mescid-i Aksa'ya sahip çıkma çağrısını yineleyen Göçer, “Hamd olsun, bugün direniş cephesinden müjdeli haberler alıyoruz. Kudüs direniyor, Mescid-i Aksa direniyor, Şeyh Cerrah direniyor, İzzettin El Kassam ümmetin izzetini muhafaza ediyor. Telaviv, Beerşeba, Holon, Aşdod, Aşkelon, Yafa, Lod  ve bir bütün olarak siyonistler kendi yaktıkları ateşini içerisinde yanıyor. Hamd olsun, denklem değişmiştir. Direniş artık işgalci terör rejiminin, siyonizmin ve emperyalizmin anlayacağı dilde konuşacaktır. Direniş, Telaviv’in kalbine atılan füzelerle ve tamamen kendi planları doğrultusunda saati dahi şaşmadan cevap verebiliyor. Bütün dünyaya büyük bir gururla sundukları ve arkasına saklandıkları için kendilerini güvende hissettikleri demir kubbe, Gazze’den atılan füzelerle delik deşik olmuştur, kevgire dönmüştür.” dedi.

“Allah’ın yardımıyla bundan sonra direniş inşallah çok daha güçlü olacaktır”

Direnişin, bütün ambargolara, ablukalara ve “normalleşme” diye yutturulan tüm ihanet girişimlerine rağmen sanıldığından çok daha donanımlı ve çok daha güçlü olduğunu vurgulayan Göçer, “Dün taş ile sapan ile başlayan direniş, bugün Telaviv ve siyonistlerin sığındıkları tüm mekanlar direnişin menzili içerisine girmiştir. Allah’ın yardımıyla bundan sonra direniş inşallah çok daha güçlü olacaktır. Rabbimiz inşallah direniş erlerinin güçlerine güç, cesaretlerine cesaret katsın. Zalimlerin kalplerindeki endişe ve korkuları artırsın.” ifadelerini kullandı.

“Kudüs bizimdir ve bir bütün olarak İslam ümmetinin kalbidir”

Kudüs’ün doğusu ve batısıyla Müslümanların olduğunun altını çizen Göçer, “Kudüs bizimdir ve bir bütün olarak İslam ümmetinin kalbidir. Ayrıca başkenti Telaviv olan bir devleti tanımadığımız gibi Telaviv, Hayfa, Nasıra, Akka, Beerşeba, Netanya, Holon, Aşdod, Aşkelon, Yafa, Lod ve Tiberya şehirleri de Filistinlilere aittir, siyonist rejim sadece bir işgalcidir ve her işgalci gibi günün birinde def olup gidecektir. Bugün İslam coğrafyasının dört bir tarafında dünya müstekbirlerine karşı Müslüman halkaların haklı ve büyük direnişi devam etmektedir. Ama Kudüs ve Mescidi Aksa direnişi Müslüman halkaların direnişinin en stratejik noktasıdır ve direnişin mihveridir.” şeklinde konuştu.

“Kudüs demek Diyarbakır, Ankara, İstanbul ve Gaziantep demektir”

Kudüs’ün İslam coğrafyasının ayrılmaz bir parçası olduğunu ifade eden Göçer, “Kudüs peygamberlerin haremi şerifidir. Kudüs izzet ve onurumuzdur. Kudüs demek Mekke, Medine demektir. Kudüs demek Şam, Bağdat, Kahire demektir. Kudüs demek Meşhed, Kum, Tahran demektir. Kudüs demek Diyarbakır, Ankara, İstanbul ve Gaziantep demektir. Biz biliyoruz ve inanıyoruz ki Kudüs'e sahip çıkmak, İstanbul’a, Bağdat'a, Şam'a, Tahran'a, Beyrut'a, Kahire'ye ve Mekke'ye sahip çıkmaktır.” diye konuştu.

Göçer, “Peygamber Efendimiz ‘Mescidi Aksa’ya gidin ve içinde namaz kılın. Eğer oraya gidemez ve içinde namaz kılamaz iseniz kandillerinde yakılmak üzere oraya zeytinyağı gönderin’ buyurmuşlardır. Elbette burada zeytinyağı bir semboldür. Efendimiz henüz o zaman için fethedilmemiş Kudüs’ün ve Mescid-i Aksa’nın önemini bildirmek için böyle buyurmuştur. Zeytinyağı bir semboldür. Bize düşen tarih boyunca vahyin, tebliğin ve mücadelenin merkezi olmuş bir beldeye sahip çıkmak, oranın bir İslam şehri olması için her türlü desteği o topraklara vermektir.” dedi.

“Kudüs’e ve Mescid-i Aksaya selam olsun”

Mescid-i Aksa’yı işgal girişiminden 4 gün önce Hamas Lideri İsmail Heniyye’nin “Ey  Netanyahu defalarca söyledim; ateşle oynuyorsun, bu savaşta kazanamayacaksınız, kararımızı aldık mücadelemizi azimle sürdüreceğiz” sözlerine atıfta bulunan Göçer, “Hamd olsun, dediği gibi de oldu. Terör şebekesi ve Netenyahu bu sözün ciddiyetini ve ağırlığını bugün Telaviv’i vuran füzelerden sonra çok iyi anlamıştır. Evet, Hamas Lideri İsmail Heniyye, Telaviv’i vuran füzelerden sonra ise şu kısa ve veciz tespitte bulunmuştur; ‘Kudüs çağırdı biz cevap verdik, Kudüs çağırdı İzzettin El Kassam füzelerle cevap vermiştir.’ Bugün biz de diyoruz ki Kudüs çağırdı biz kadınımızla, erkeğimizle, gencimizle, yaşlımızla ve çocuklarımızla meydanlara indik ve meydanlarda Kudüs direnişini ve direniş erlerini selamlıyoruz. Kudüs’e ve Mescid-i Aksaya selam olsun. Mescid-i Aksa’nın, Şeyh Cerrah’ın korkusuz gençlerine ve çocuklarına selam olsun. Direniş erlerine selam olsun.” diye konuştu.

“Kudüs ve Mescid-i Aksa’nın özgürlüğü için bütün gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz”

“Şimdi Kudüs ve Mescid-i Aksa direnişini konuşmanın ve meydanlarda direnişi kuşanmanın vaktidir” diyen Göçer, son olarak şunları söyledi.

“Ümmet olarak İttihadı, vahdeti konuşmanın vaktidir.  Şimdi, Şairin dediği gibi ‘Sen oradan kıracaksın zincirleri, ben buradan ve bir gün kavuşacak ellerimiz’ ve Kudüs özgür oluncaya kadar, siyonizm ve emperyalizm yok oluncaya kadar direnişimiz inşallah ilelebet devam edecektir. Biz bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da Kudüs’ün ve Mescid-i Aksa’nın özgürlüğü için bütün gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz. Bütün duyarlı kardeşlerimizi terör şebekesi siyonistlerin saldırılarına karşı teyakkuzda olmaya, Filistinlilerin yanında olmaya çağırıyoruz. Filistin'in her bölgesinde, sokağında ilk kıblemiz Mescid-i Aksa'yı, Kudüs'ü savunan bütün Müslümanlar adına direniş gösteren yürekli Filistinli kardeşlerimizi selamlıyoruz. Yaşasın işgalden kurtulmuş Kudüs şehri, yaşasın  Mescid-i Aksa ve Kudüs direnişi, direnişe ve direniş erlerine selam olsun.”

Basın açıklamasına, HÜDA PAR Gaziantep İl Başkanı Faruk Göçer, Saadet Partisi Gaziantep İl Başkanı Mehmet İslam, Yeniden Refah Partisi Gaziantep İl Başkanı Ufuk Çıngırlar, Memur-Sen ve Eğitim Bir-Sen Gaziantep Şube Başkanı Ahmet Gök, İlim Yayma Cemiyeti Gaziantep Şube Başkanı Mehmet Emin Arslan, İHH Gaziantep Şube Başkanı Tuncay Mengilli, Anadolu Gençlik Derneği (AGD) Gaziantep Şube Başkanı İzzettin Beyaz, Peygamber Sevdalıları Gaziantep İl Temsilcisi Mehmet Taş ve Mustazaflar Cemiyeti Gaziantep İl Temsilcisi Müslüm Yıldız ile çok sayıda vatandaş katıldı. (İLKHA)

Anasayfa Reklam Alanı 1 728x90

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!

300 X 250 Reklam Alanı

Puan Durumu

Takım OM G M P
1 BJK  Beşiktaş 40 26 8 84
2 GS  Galatasaray 40 26 8 84
3 FB  Fenerbahçe 40 25 8 82
4 TS  Trabzonspor 40 19 7 71
5 SVS  DG Sivasspor 40 16 7 65
6 HTY  Hatayspor 40 17 13 61
7 ALNY  Ayt. Alanyaspor 40 17 14 60
8 FKGK  Karagümrük 40 16 12 60
9 GFK  Gaziantep FK 40 15 12 58
10 GÖZ  Göztepe 40 13 15 51
11 KON  İH Konyaspor 40 12 14 50
12 İBFK  M.Başakşehir 40 12 16 48
13 ÇRZ  Ç.Rizespor 40 12 16 48
14 KSM  Kasımpaşa 40 12 18 46
15 YMS  Y.Malatyaspor 40 10 15 45
16 ANT  Antalyaspor 40 9 14 44
17 KYS  HK Kayserispor 40 9 17 41
18 BBE  BB Erzurum 40 10 20 40
19 MKE  Ankaragücü 40 10 22 38
20 GB  Gençlerbirliği 40 10 22 38
21 DEN  Denizlispor 40 6 24 28

Reklam

300 X 250 Reklam Alanı

Bitlis Nöbetçi Eczaneler

Sidebar Alt Kısım İkili Reklam Alanından İlki 150x150
Sidebar Alt Kısım İkili Reklam Alanından İlki 150x150

E-Bülten Aboneliği