Telefon
WhatsApp
Bakan Karaismailoğlu:
300 X 250 Reklam Alanı

Bakan Karaismailoğlu, Ahlat Selçuklu Meydan Mezarlığı önünde Bitlis Valisi Oktay Çağatay, Ahlat Kaymakamı Fikret Dağ, Ahlat Belediye başkanı Abdülalim Mümtaz Çoban kurum amirleri ve vatandaşlar tarafından karşılandı.

Karaismailoğlu, Selçuklu Meydan Mezarlığını ziyaret ederek, burada fotoğraf çektirdi. Daha sonra Ahlat Belediyesine geçen Karaismailoğlu’na Ahlat Belediye Başkanı Abdülalim Mümtaz Çoban tarafından Ahlat Bastonu, şehrin tapusu ve çini tabak hediye etti. Ahlat Belediyesinde kısa bir süre kalan Karaismailoğlu, Adilcevaz Belediyesini de ziyaret etti.

Daha sonra Ahlat-Karahasan-Malazgirt arasında yapılan 13,3 kilometrelik yolun açılışına katıldı. Burada yaptığı konuşmasında, önemli bir merkezin yolunu daha bitirdiklerini belirten Bakan Karaismailoğlu, doğu batı demeden tüm bölgeleri planlı bir şekilde kalkınmayı ilke edindiklerini söyledi.

Karaismailoğlu, "Bugün Bitlis ve Muş illerimizi kapsayan yoğun programı içerisinde yer alan Ahlat-Karahasan-Malazgirt yolunun açılışında sizlerle birlikteyiz. Büyük Selçuklu hükümdarı Alparslan’ın karargâh kurduğu yer Ahlat ile bize Anadolu’nun kapılarını açan Malazgirt’i modern bir karayoluyla birbirine bağlıyoruz." dedi.

"Bizim için maddi ve manevi değeri paha biçilemeyen bu coğrafyaya hizmet etme gururunu, emeği geçen tüm arkadaşlarımla birlikte yüreğimizde taşıyoruz." diyen Karaismailoğlu, "Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı olarak yol medeniyettir felsefesi ile çalışmalarımızı aralıksız sürdürüyoruz. Özellikle vurgulamak istiyorum. Hükümetlerimiz döneminde ulaştırma ve haberleşme hizmetlerine yapılan 1 trilyon 96 milyon liranın üzerindeki devasa harcamanın yüzde 62’sini karayollarına yaptık. Tam 68 bin kilometrelik yol ağında işletme yapıyoruz. Otoyol ağımızı da 3 bin 563 kilometreye çıkardık.2023 ve sonrası hedeflerimizle yapılacak 3 bin 726 kilometre ile 2035 yılında otoyol ağımızı 8 bin 187 kilometreye çıkaracağız. Birileri laf üretmeye devam etsin. Bizler bölgesinde güçlü, boyun eğmeyen, projeleri ile konuşulan Türkiye için çalışmayı sürdüreceğiz." ifadesini kullandı.

"Hedefimiz olan bütünsel kalkınmanın anahtarının bölgesel kalkınmada olduğunun bilincindeyiz"

Karaismailoğlu, master planlar çerçevesinde gerçekleştirilen yatırımlarla birkaç yıl içerisinde Türkiye’nin yük ve insan taşımacılığında önemli bir yere geleceğini vurguladı.

Karaismailoğlu, şu ifadeleri kullandı:

Türkiye’nin parlak geleceğini bu altyapı üzerine inşa edeceğiz. Bu yatırımların geri dönüşü yatırım bedellerinden kat be kat büyük olmaktadır. Harcanan her bir kuruş şimdiden sanayi üretimimize, ekonomik gelişimimize, istihdam alanları açılmasına katkılar sunmuş, ülkemizin kazanç hanesine yazılmıştır. Karada, havada, denizde, demiryollarında, haberleşmede ortaya koyduğumuz iddia halkımızın yaşam kalitesine birebir yansımakta, her eve aş ve iş olmaktadır. Bugün açılışını yaptığımız Ahlat-Karahasan-Malazgirt yolu bölgede önemli bir ihtiyacı karşılamaktadır. Bu yolun 3 kilometresi bölünmüş yol, 51 kilometresi ise tek yön olmak üzere toplamda 54 kilometredir. Doğu batı demeden tüm bölgelerimizi planlı bir şekilde kalkınmayı ilke ediniyoruz. Yollarımız, ülkemizin ana ve kılcal damarlarıdır. Hedefimiz olan bütünsel kalkınmanın anahtarının bölgesel kalkınmada olduğunun bilincindeyiz. Projeye Mayıs 2019 yılında başladık. Bugün itibari ile de hizmete açıyoruz. Memleketimizin her bir köşesini birbirine bağlıyoruz. Vatandaşlarımızın birbirine ulaşması için en güvenli ve en konforlu yolları tek tek hizmete açacağız. Yolun bölge halkına hayırlı olmasını diliyorum.

Bakan Karaismailoğlu, daha sonra Bitlis Valisi Oktay Çağatay, Muş Valisi İlker Gündüzöz, Karayolları Genel Müdürü Abdulkadir Uraloğlu, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı İstanbul Milletvekili Vedat Demiröz, AK Parti Bitlis Milletvekilleri Vahit Kiler ve Cemal Taşar, kurum amirleri ile birlikte kurdele kesilerek yol ulaşıma açıldı.

Bakan Karaismailoğlu, buradan kendi kullandığı otomobiliyle Malazgirt ilçesine hareket etti. (İLKHA)

Anasayfa Reklam Alanı 1 728x90

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!

300 X 250 Reklam Alanı

Puan Durumu

Takım OM G M P
1 ADS  Adana Demir. 0 0 0 0
2 ALT  Altay 0 0 0 0
3 HTY  Hatayspor 0 0 0 0
4 ALNY  Alanyaspor 0 0 0 0
5 BJK  Beşiktaş 0 0 0 0
6 ÇRZ  Ç.Rizespor 0 0 0 0
7 SVS  Sivasspor 0 0 0 0
8 FKGK  Karagümrük 0 0 0 0
9 FB  Fenerbahçe 0 0 0 0
10 ANT  Antalyaspor 0 0 0 0
11 GS  Galatasaray 0 0 0 0
12 GFK  Gaziantep FK 0 0 0 0
13 GÖZ  Göztepe 0 0 0 0
14 GRS  Giresunspor 0 0 0 0
15 YMS  Y.Malatyaspor 0 0 0 0
16 KYS  Kayserispor 0 0 0 0
17 KON  İH Konyaspor 0 0 0 0
18 KSM  Kasımpaşa 0 0 0 0
19 İBFK  M.Başakşehir 0 0 0 0
20 TS  Trabzonspor 0 0 0 0
21

Reklam

300 X 250 Reklam Alanı

Bitlis Nöbetçi Eczaneler

Sidebar Alt Kısım İkili Reklam Alanından İlki 150x150
Sidebar Alt Kısım İkili Reklam Alanından İlki 150x150

E-Bülten Aboneliği