Ana Sayfa Bitlis, Genel, GÜNDEM, Hizan 25.01.2017 329 Görüntüleme

Mutki Milli Eğitim Müdüründen Yarı yıl Mesajı

2016–2017 ilk devre sonunda Mutki İlçe Milli Eğitim Müdürü Ecvet Leventoğlu Mutki’deki Velilere ve Öğrencilere Yarıyıl mesajı verdi.
Mutki İlçe Milli Eğitim Müdürü Leventoğlu; Eğitimde birinci derecede görev ve sorumluluk üstlenen yönetici ve öğretmenlerimizi, çeşitli sıkıntılara rağmen, birinci dönemi başarı ile tamamlamanızdaki samimi gayretlerinizden dolayı sizleri kutluyorum.
Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın ve tabii olarak öğrencilerimizin; millî, manevî ve insani değerlerimiz ile tarihsel ve kültürel hassasiyetlerimizi benimseyen, koruyan ve geliştiren; ailesini, vatanını, milletini seven ve daima yüceltmeye çalışan, insan haklarına saygılı ve Devletine karşı görev ve sorumluluklarını bilen ve bunları davranış hâline getirmiş bireyler olması ve milli iradenin, birlik ve beraberliğin, vatan sevgisinin genç nesillere anlatılmasında her türlü özveride bulunduklarına inandığım yönetici ve öğretmenlerimize görevlerinde üstün başarılar diliyorum.

Daha sonra mesajında “15 Temmuz 2016 günü, ülkemizin geleceğini karartmayı amaç edinmiş bir grubun, milli benliğimize, birlik ve beraberliğimize, istiklal ve istikbalimize yönelik başlattığı menfur kalkışma milletimizin basireti, yöneticilerimizin iradesi ile kısa sürede bastırılmış ve tarihe ve şanlı tarihimize istiklal ve istikbal mücadelemiz ile ilgili parlak bir kayıt düşülmüştür. Böyle bir ortamda başladığımız 2016-2017 eğitim öğretim yılını bir fırsata dönüştürerek öğrencilerimize milli birlik ve beraberliğimizin kıymetini bir kez daha kavratacak eğitim çalışmalarına ağırlık veren faaliyetleri yürüttük. Bu anlayışımızı ikinci yarıyılda da sürdüreceğiz.

“Sevgili öğrenciler; başarı birden çok faktöre bağlıdır. Başarıya ulaşmada sorumluluk duyma, planlı çalışma, ulaşılabilir hedeflere sahip olma ve kararlı olma son derece önemlidir. Eğitim sadece not demek değildir. Eğitim babaya, anneye, büyüğe saygıdır. Eğitim küçüğe, güçsüze gösterilen hoşgörü ve merhamettir. Eğitim mensubu olduğumuz şerefli milletimizin örf, anane, gelenek ve göreneklerini yaşatabilmektir. Eğitim vefadır. Bu vesileyle siz öğrenciler kendinizle girişeceğiniz bir muhasebe ile yeni bir döneme başlangıç yapma şansını yakalayacaksınız. Ve gelecekteki hedefleriniz için daha azimli, daha kararlı olacaksınız. Şunu da belirtmek gerekir ki bir insan üç, beş rakamla ölçülemeyecek kadar değerlidir. Ancak alacağınız karneler sizin emeklerinize biçilmiş birer karşılıktır. İşte bu sayede kendinizi daha iyi değerlendirecek ve geleceğinizi daha güzel bir şekilde inşa edeceksiniz. Notlarınız ne olursa olsun hepiniz ayrı ayrı birer değersiniz. Tatiller, dinlenmeyi hak ettiğimiz dönemlerdir. Bütün bir dönemin yorgunluğunu tatilde atmak en büyük hakkınızdır. Bol bol kitap okuyarak yarıyıl tatilinizi değerlendirmenizi istiyorum.

Değerli öğretmen arkadaşlarım; bugün sizlerin bilgi ve deneyimlerinden yararlanmayı sınıflarımızda bekleyen öğrencilerimiz, yarın ülkemizi daha iyi seviyelere çıkarabilmek için bayrağı hepimizden teslim alacaktır. Unutulmamalıdır ki eğitim, iyi yetişmiş eğitimcilerle yürür. Elimizdeki cevheri gerektiği gibi işlersek verdiğimiz emekler asla boşa gitmeyecektir. Sevgi dolu, sabırlı, hoşgörülü, yenilikleri takip edip, bilgilerini güncelleyen ve bu bilinçle hareket eden siz değerli meslektaşlarımın yetiştirdiği öğrenciler her birimizin gururu olacaktır.

Değerli veliler; Şüphesiz her veli çocuğunun başarılı olmasını ister. Aktif katılımınız öğrencilerimizi hem sosyal hayatta hem de okul hayatında daha başarılı kılacaktır. Çocuklarımızın karnelerini değerlendirirken karnenin çocuğunuzun okuldaki derslerde yaptığı çalışmaların notlarla ifade edildiği bir belge olduğunu ve hiçbir zaman çocuğunuzdan daha önemli olmadığını unutmayınız. Karneleri değerlendirirken, çocuklarımızı cesaretlendirmeli, özgüvenlerini yitirmelerine neden olacak kıyaslamalardan kaçınmalıyız. Esas olan çocuklarımızın mutluluğudur. Hem sizin hem de çocuğunuzun psikolojisinin bozulmasına asla izin vermeyiniz.

Hepinizi saygı ve sevgiyle selamlıyor mutlu tatiller diliyorum. Şeklinde ifade edildi.

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

İlginizi çekebilir

Kaya parçaları yola düştü

Kaya parçaları yola düştü

Tema Tasarım | Osgaka.com