Ana Sayfa Bitlis, Genel, GÜNDEM, Hizan 23.01.2017 337 Görüntüleme

Kaymakam Kılıçtan Öğrencilere yarıyıl mesajı yayınladı

Mutki Kaymakamı Mehmet Kılıç mesajında” Bugün eğitim ve öğretim alanında büyük başarılara imza atan Mutki İlçemiz ’de 2016 – 2017 eğitim – öğretim yılının birinci dönemini başarı ile sona erdirmenin engin mutluluk ve heyecanını öğrenci öğretmen ve velilerimizle hep birlikte yaşıyor ve paylaşıyoruz.

Gelecekte ülke yönetiminde söz sahibi olacak, Türk Toplumunun gelişmesinde ve ilerlemesinde çeşitli sorumluluklar üstlenecek çocuklarımızın en iyi seviyede eğitim görerek yetişmelerinin, ülkemizin ve toplumumuzun geleceği açısından büyük önem taşıdığı tartışmasız bir gerçektir.

Bilim ve teknolojinin, iletişimin ve bilişimin baş döndürücü bir hızla geliştiği günümüzün çağdaş dünyasında, kuşkusuz en çok ihtiyaç duyulan güç, yetişmiş insan gücü’dür ve bu insan gücünü karşılayacak yegâne müessese de eğitim – öğretim kurumlarıdır.
Bu nedenle, içinde bulunduğumuz bilgi ve teknoloji çağının gereği olarak, çocuklarımızın ve gençlerimizin, çağın bilgi ve teknolojisiyle yetişmelerini önemsiyor; çalışmalarımızı bu yönde sürdürüyoruz.

Eğitim öğretimde başarılı olmanın, geleceğimizin teminatı olan gençlerimizin en iyi seviyede yetişmelerini sağlamanın en önemli şartı okul- aile işbirliğidir. Bu nedenle velilerimiz çocuklarınıza gereken ilgi ve sevgiyi göstererek, okul yöneticileri ve öğretmenlerimizle işbirliği yapmalı, eğitim – öğretimin kalitesini yükseltmek için üzerinize düşen görevi yerine getirmeli; istişareye dayalı işbirliğiyle eğitim – öğretime katkıda bulunmalıdır.
İnsan yetiştirmek, hata kabul etmeyen, hata yapıldığında da telafisi zor olan bir iştir. Çocuklarımızı ve gençlerimizi yetiştirirken, Atatürk İlke ve İnkılâpları doğrultusunda, Türkiye Cumhuriyeti Anayasası ve Milli Eğitim Temel Kanunumuz da ifadesini bulan esaslar çerçevesinde, eleştiren, sorgulayan, kendini en iyi şekilde ifade eden, insanları seven, çevreyi ve doğayı koruyan, vatanına, milletine, bayrağına, milli ve manevi değerlerine bağlı, ruhen ve bedenen sağlıklı, yüksek karakter ve sağlam kişiliğe sahip, araştırmacı, çağın bilim ve teknolojisi ile donanımlı, kültürlü bireyler olarak yetiştirme gayreti içerisinde bir dönemi de arkada bırakan değerli yönetici ve öğretmen arkadaşlarıma bu gayretli çalışmalarından dolayı teşekkür ediyorum.

Geleceğimizin teminatı olarak gördüğümüz gençlerimiz; Türk Toplumunun sizden beklentisi: Atatürk ilke ve inkılâplarına bağlı; Türk Ulusunun milli, ahlaki, insani, manevi ve kültürel değerlerini benimseyip bu değerleri koruyan ve geliştiren, vatanını – milletini seven ve yücelten, devletimize karşı görev ve sorumluluklarını bilen ve bunları davranış haline getiren; Çevreyi ve doğayı koruyan, ruh ve beden sağlığına sahip, hür ve doğru düşünerek sağlıklı karar veren, sorumluluğunun bilincinde, insan hakları ile temel hak ve hürriyetlere saygılı kişiler olarak yetişmenizdir. Bizler de sizlerin bu esaslar doğrultusunda yetişmeniz için elimizden gelen her türlü çaba ve gayreti içerindeyiz. Bu gayretlerimizi boşa çıkarmayacağınızdan da eminiz.
2016-2017 öğretim yılının bu son gününde tüm öğrencilerimizi başarılarından dolayı ayrı ayrı kutluyor, ikinci yarıyılda yoğun bir çalışma dönemine hazırlanmak üzere iyi bir tatil geçirmelerini diliyor sevgilerimi sunuyorum, şeklinde ifade etti.

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Tema Tasarım | Osgaka.com